
Masaż klasyczny czy orientalny?
Wbrew pozorom masaż klasyczny nie pochodzi ze środka Europy. Masaż klasyczny pochodzi sprzed ok 3000 lat z Chin. Często uważany za relaksacyjny, prawidłowo wykonany rozluźnia napięcie mięśniowe, pobudza tkanki, wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, przyspiesza krwioobieg, poprawia wydajność gruczołów łojowych i potowych.
Zwalcza bóle kręgosłupa i pleców. Poprawia sylwetkę Wzmacnia układ mięśniowy. Odpowiednio głęboki zwiększa przepływ limfy.
Czy masaż zawsze pomaga i czy są jakieś przeciwwskazania? Zachęcam do kliknięcia działu "porady".

Woda źródło życia i zdrowia!
Woda to życie. Pamiętajmy, że organizm każdego z nas składa się w 60-70% właśnie z wody. To woda jest rozpuszczalnikiem elektrolitów i związków powstających w procesach metabolicznych, a także naturalnym środkiem transportu składników odżywczych, witamin i hormonów. Bez wody wręcz niemożliwy byłby prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, trawienia i wchłaniania.
Woda odpowiada także za zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej, a jej niedobór prowadzi do zaburzenia wewnątrzustrojowej homeostazy i procesów termoregulacji. Kiedy pijemy za mało płynów, nasz organizm bardzo szybko odwadnia się i pracuje jakby na „pół obrotów”, pojawia się pragnienie, które ma za zadanie chronić nas przed niekorzystnymi skutkami niedoboru wody.


Aromaterapia
Na czym polega aromaterapia?
Aromaterapia to wykorzystanie korzystnych właściwości różnego rodzaju roślinnych olejków eterycznych. Uwalniające się olejki eteryczne z odpowiedniego urządzenia (dyfuzora/nawilżacza) wchłaniane są przez nasze drogi oddechowe do wewnątrz naszego organizmu. Ich lecznicze właściwości oddziałują na nasz organizm.
Mój blog dotyczy technik masażu, dlatego skupię się na wykorzystaniu aromaterapii w gabinecie masażu.
Jeśli chcesz zastosować aromaterapię podczas seansu terapeutycznego czy masażu pamiętaj:
1. Pacjent/klient może być uczulony na konkretny skład chemiczny (wywiad z pacjentem)
2. Pacjent/klient może być nie tylko alergikiem. Może być nadwrażliwy na zapachy, a wówczas zabieg/masaż staje się dla niego męką!
3. Nadwrażliwość na ilość bodźców jednocześnie.
Zawsze polecam dialog i poznanie oczekiwań pacjenta/ klienta. Można wspólnie z nim sprawdzić, który z olejków będzie dla niego idealny.
Aromaterapia jest coraz bardziej popularna.
Część odwiedzających nas klientów będzie wiedziała jaki olejek ma unosić się w powietrzu podczas wizyty na naszym stole do masażu.
Jak zwykle zwracam, się do Waszego zdrowego rozsądku i rozwagi. Ale i umiaru :)


Umów się na masaż lub konsultację!
Masaże lecznicze
tel. 737 807 787
Masaż Kobido
tel. 502 788 285
Konsultacje
tel. 666 98 98 98
Przygotował:
Krzysztof Markiewicz
Wiedzę, którą się tutaj dzielę zdobyłem przez lata pracy z pacjentem i praktyki związanej ze współpracą z wieloma najlepszymi fachowcami w dziedzinie technik masażu!